D.U.K.

D.U.K.

Atsipalaiduokite ir įsijauskite. Ne kas kitas, o tik nuoširdžios emocijos daro nuotrauką ypatinga.
Gera nuotaika – būtina. Neleiskite, kad nemalonios smulkmenos ją gadintų. Paskutinius dienos rūpestėlius patikėkite tėvams ar geriausiems draugams. Nuotaika labai atsispindi nuotraukose.
Planuokite laiką taip, kad fotografas spėtų užfiksuoti keletą kadrų.
Atsipalaiduokite, šypsokitės! Kartais nėra lengva, tačiau dėl puikių nuotraukų tikrai verta pasistengti!
Šventės išvakarėse būtinai pailsėkite, kad rytojaus dieną būtumėte žvalūs.
Jauniesiems fotosesijoje nuoširdžiai rekomenduojame dalyvauti dviese arba su porą gerų draugų (pvz.: liudininkai). Kitu atveju sunkiai atsipalaiduosite, kai tiek akių stebės, kur ir kaip stovite ar ką darote. O blogiausiu atveju prasidės replikos. Su draugais ir šeimos nariais nusifotografuosite po ceremonijos, jeigu fotosesija buvo prieš ją, arba prieš vakarienę.

Fotografavimo trukmė skaičiuojama nuo pirmos iki paskutinės nuotraukos. Atvykimo laikas į pirminę sutartą vietą ir mūsų grįžimo namo laikas nėra skaičiuojami. Bet važinėjimai tarp lokacijų yra skaičiuojami į bendrą trukmę štai kodėl.
Mūsų darbas apima ne tik patį fotografavimo/filmavimo procesą – tai ir vietos apžvalga, ir jaunųjų, svečių sustatymas,  šukuosenos, drabužių pataisymas, naudojamos aparatūros sustatymas, objektyvų keitimas, koordinavimas, įvairi pagalba ir daugybė kitų akivaizdžiai nematomų dalykų.
Kelionės tarp lokacijų laikas yra skaičiuojamas dėl paprasčiausios priežasties. Pateiksime pavyzdį. Tarkime, kad kelionės laikas tarp lokacijų yra neskaičiuojamas. Jaunieji sumano tuoktis Alytuje 11 valandą, o  fotografuotis Palangoje. Ten fotosesija vyktų tarp 18 ir 21 valandos. Darbo fotografuojant/filmuojant gautųsi 4 valandos, t. y. 1 valanda Alytuje ir 3 valandos Palangoje. Bet mes šio sumanymo išpildymui užtruktume 10 valandų – nuo 11 iki 21 valandos.  Ir tai neskaitant nuvažiavimo į Alytų ir grįžimo namo iš Palangos.

Fotografų mėgstamiausia frazė: “Ai tai čia fotošopu patvarkysit”. Juokauju, aišku. Kai kurių dalykų nepatvarkysim.
Ne viską galim, ne viskam turim laiko. Fotosesijai reikia ruoštis taip, kad nereikėtų tvarkyti dalykų, kurie nėra fotografo kompetencijoje – makiažas, manikiūras, lyginti rūbai, priekinių dantų plombavimas ir t.t.
Jei nespėjote susitvarkyti manikiūro, mes jo, deja nepadarysim.
Jei nepasidarėt makiažo – mes jo neuždėsim.
Jei neišsilyginot rūbo – tikrai kiekvienoje nuotraukoje rūbų raukšlių nelyginsime.
Šiuos dalykus tvarko tos srities specialistai. O jei tai tvarkytume mes, fotosesijos kaina būtų visiškai kita, nes galėtume priimti daug kartų mažiau klientų. Dailinti veidą yra viena, bet visiškai kas kita yra tvarkyti panages, nuiminėti breketus, keisti plaukų spalvą.

Ko netaisome:
Nejauniname ir drastiškai nekoreguojame veido bei kūno formų. 50-metės moters, kuri taip ir atrodo, nepadarysime atrodančia, kaip 20-metė, nes tai bus visai kitas žmogus.

Nekeičiame plaukų spalvos, neuždedame makiažo, nekeičiame šukuosenos ir nenuiminėjame kiekvieno styrančio plaukelio, nedarome manikiūro. Nenuiminėjame breketų ir nedarome estetinio dantų plombavimo. Nešaliname tatuiruočių, iššokusių venų. Kiekvienoje nuotraukoje nelyginame rūbų, nekeičiame jų spalvos. Neperdažome pastatų, kambarių ir pan. Nededame nuotraukose nenusifotografavusių žmonių atvaizdų ir ten nebuvusių objektų. Nešaliname žmonių, kurių tvarkingai pašalinti nepavyksta. Pavyzdžiui: jauniesiems esant prie altoriaus prieš kamerą užlenda žmogus.

Redaguodami nuotraukas taisome:
Koreguojame spalvas – keičiamas spalvų sodrumas ir intensyvumas. Atspalviai ir spalvos nuotraukose gali kisti dėl besikeičiančių apšvietimo sąlygų.
Retušuojame veidus – šaliname raudonį, spuogelius. Sušvelniname ant veido krentančius šešėlius. Jei reikia, minimaliai pašviesinamos akys, dantys. Šalinamos neestetiškai ant veido užkritusios atsitiktinės kelios sruogos. Jei reikia, šviesinimo-tamsinimo būdu koreguojamas veido apšvietimas. Suvienodinamas veidų ir kūno odos šviesumas ir atspalvis. Sušvelninamos raukšlelės.
Jei reikia, kai kuriose nuotraukose pašalinami nereikalingi objektai – pavieniai atsitiktiniai žmonės, šiukšlės, neestetiškai atrodantys daiktai.