Vestuvių fotografas

Vestuvės, tai vyro ir moters santykių kulminacija, kai du tampa vienu kūnu – šeima. Todėl šią dieną vestuvių fotografas privalo įamžinti ypatingai. Kad pažvelgę į šias nuotraukas jaunieji ir po daugelio metų pajaustų tos laimingos dienos džiaugsmą ir jų širdys suspurdėtų.

Pasiruošimas vestuvėms daugeliui yra jaudinantis procesas, kurio metu viską tenka suplanuoti iki smulkmenų. Planuojant vestuvių biudžetą iškyla prioritetai – kas atrodo svarbiau, tam skiriama daugiau lėšų. Be abejo svečius reikia skaniai pavaišinti, apgaubti dėmesiu, jaunavedžiai turi nuostabiai atrodyti ir tiesiog būti laimingi tą dieną. O kaip vestuvių fotografas?

Kai vestuvių išlaidos viršija suplanuotą biudžetą, dažniausiai po ekonomijos giljotina  atsiduria vestuvių fotografas.

Nuotraukų vertė, kaip seno vyno, laikui bėgant tik didėja

Pasvarstykime apie vertybes: skanus vestuvių tortas bus suvalgytas, brangi vestuvinė suknelė dulkės spintoje …
O prisiminimai… Štai kas liks po vestuvių! Jie išliks atmintyje, dovanose, palinkėjimuose ir, aišku, vestuvių nuotraukose! Būtent nuotraukos padės išsaugoti šios laimingos dienos trapias akimirkas ir padės prisiminti tuos išgyvenimus, dėl kurių kiekvienos vestuvės yra nepakartojamos ir ypatingos. Fotografijos dėka galime pažvelgti į vestuves iš šalies. Ir pamatyti tai, kam neliko laiko ir galimybių šią jaudulio ir emocijų perpildytą vestuvių dieną.

Bet kuriame darbe tikras profesionalas vertas savo pinigų. Fotografijos sfera tam nėra išimtis. Juk ant vestuvių fotografo pečių gula didžiulė atsakomybė – įamžinti pačias ryškiausias šeimos šventės akimirkas, pagauti šypsenas bei emocijas ir sukurti prisiminimų knygą, kurią su pasigėrėjimu vartys jaunavedžiai, jų šeimos ir būsimos kartos.

Pabandykime išsiaiškinti, kas gi toks yra geras vestuvių fotografas?

Vikipedija žodį „profesionalas“ įvardija, kaip: asmenį, kuris versdamasis tam tikra veikla iš jos pragyvena; asmuo yra tos savo profesijos žinovas ir turintis įgūdžius bei kvalifikaciją specialistas.
Ne visi profesionalai gali būti savo darbo meistrais. Taip pat, kaip ir savo darbo meistras ne visada yra profesionalas toje srityje. Geram vestuvių fotografui reikia savyje suderinti profesionalumą ir meistriškumą.

Pirmiausia, kaip ir bet kurios srities specialistas, geras fotografas turi turėti bagažą teorinių žinių ir praktikos. Jis turi nuolat kelti savo kvalifikaciją, tobulėti ir augti, kad išliktu įdomus ir vertinamas. Na, ir nuolat atnaujinti savo fototechniką, nes progresas vietoje nestovi. Taip taip, laikui bėgant visa ši taip brangiai įsigyta technika pasensta ir genda. Juk prieš dešimtmetį milžiniškos tuomet 10 megapikselių raiškos fotoaparatas dabar jau gerokai morališkai pasenęs.

Vestuvės – tai šventė, o ne fotosesija

Antra, vestuvių fotografija yra ypatingas žanras, kurio pagrindas – reportažinis fotografavimo stilius. Reiktų neužmiršti, kad vestuvės – tai šventė, o ne fotosesija. Kiekvienos vestuvės yra unikalios bei nepakartojamos, ir vestuvių fotografo užduotis yra įžvelgti ir užfiksuoti svarbias akimirkas ir tuo pačiu, pagal galimybes, nesikišti į veiksmų eigą ir likti nepastebimu. Todėl kartais tenka suktis, kaip vijurkui, ir nuolat aktyviai sukti galvą ir miklinti kojas.

Ir trečia, vestuvių fotografas turi būti pasiruošęs netikėtoms situacijoms bei išlikti ramus ir turėti planą, esant bet kokioms aplinkybėms. Pradėjo lyti… Puotos salėje netikėtai dingo šviesa… Nuotaka pravirko, nes svečias netyčia apipylė jos suknelę vynu… Visą tai geras fotografas išspręs, esant reikalui, visus nuramins ir vistiek padarys puikias nuotraukas (galų gale to reikia siekti!).

Vestuvių fotosesija ne vestuvių dieną

Iš kurios pusės bežiūrėti, tai yra puiki mintis – ir vestuvių metu nereikia niekur skubėti, ir kažkur toli važiuoti, nereikia bijoti ištepti suknelę… Pagaliau galima tiesiog linksmintis ir mėgautis švente. O taip pat ne vestuvių dieną galima, sulaukus gero oro ir nuvykus į neapsakomai gražų kampelį, besileidžiančios saulutės fone padaryti nuostabiai gražių nuotraukų. Ir nebus įtampos dėl laukiančių svečių.

Vestuvių fotografo atsakomybė

Atsakomybė yra didžiulė, nes nuo jo priklauso prisiminimų šypsenos. Juk šių svarbių ir jausmingų akimirkų nebepakartosi. Tikiuosi, šis trumpas straipsnelis kai kam padės geriau suprasti fotografo darbo niuansus ir jo paskirtį vestuvėse, o galbūt ir pakeisti prioritetus pasiruošimo vestuvėms metu.

Palinkėjimai

Visoms nuotakoms ir jaunikiams norėčiau palinkėti gražių jūsų vestuvių nuotraukų, kuriomis būtumėte patenkinti ir džiaugtumėtės, rodydami jas savo artimiesiems! Kad jaunųjų anūkai ar net proanūkiai gėrėtųsi savo senelių ar net prosenelių gražiomis vestuvių akimirkomis!

O fotografams palinkėčiau mylėti savo darbą, savo profesiją ir daryti vertingas, nuostabias, jaudinančias vestuvių nuotraukas!

Vestuvių fotografas Klaipėdoje Žilvinas

Vestuvių foto galerija